środa, 5 maja 2010 / No comments

Hipnotyzujące ciasteczka

Obiecałam sobie, że już nic nie będę robić, żadnych słodkości, ż a d n y c h ! ale jak je zobaczyłam, to już wiedziałam, że to koniec mojego postanowienia. Ech...może chociaż uda mi się nie wszamać wszystkich :) co prawda, na 5 punktów smakowitości dostają 3, ale jakoś sobie nie ufam :)


Do miski wsypujemy mąkę, cukier i zimne, pokrojone na małe kawałki masło. Ucieramy do uzyskania jednolitej konsystencji. Dodajemy esencję z wanilii i żółtko. Ugniatamy i formujemy kulę. Zawijamy ciasto z folię i wkładamy do lodówki.

W ten sam sposób przygotowujemy ciasto czekoladowe, dodając kakao. Zawijamy w folie i podobnie jak poprzednio chłodzimy w lodówce ok 1 godziny.

Po tym czasie, wyjmujemy ciasta i rozwałkowujemy na kwadraty o równomiernej grubości. Mi się oczywiście nie udało i po rozwałkowaniu wykrawałam kwadraty nożem a resztki traktowałam w ten sam sposób :)

Następnie w dowolnej kolejności układamy jedną warstwę ciasta na drugiej i ciasno zwijamy. chłodzimy przez następną godzinę (jak się komuś spieszy, można pominąć chłodzenie).

Podgrzewamy piekarnik do 180C. Układamy papier do pieczenia na blasze.

Kroimy ciasto na cienkie plasterki i umieszczamy je lekko rozstawione na blaszce.
Pieczemy 15-20 minut, aż ciastka zarumienią się wokół krawędzi.

Z podanej ilości składników wyszły mi 2 blachy ciastek.

Smacznego :) 
Related Posts

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Follow @Instagram