niedziela, 1 maja 2011 / No comments

Pełnoziarnste ciasteczka z pistacjami

Nigdy nie zrozumiem fenomenu "pogody weekendowej". Przez cały tydzień świeci piękne słońce, temperatura sięga 26 stopni C, a jak tylko zbliży się wyczekana sobota - deszcz i co najmniej 10 stopni mniej :/ więc znów trzeba sobie znaleźć jakieś pocieszajki - ja tym razem ogarnęłam ogródek balkonowy, zasadziłam maciejki, lawendę i groszek a do tego upiekłam trochę kalorii :) Pyszne są, wiec polecam bardzo...i w zasadzie można się rozgrzeszyć dosyć łatwo, bo są z pełnoziarnistej mąki, więc jakby tak trochę zdrowiej :)
Przepis jest modyfikacją znalezionego w "Wysokich obcasach", ale tam użyli innej mąki, trochę innych proporcji i składników, więc można powiedzieć, że przepis jest taki trochę mój :) 
Miękkie masło rozcieramy z mąką, do momentu aż pojawią się grudki. Następnie dodajemy cukier i żółtka. Szybko zagniatamy, owijamy w folię i wkładamy na 30 min. do lodówki.
W tym czasie możemy obrać i posiekać pistacje.

Ciasto rozwałkowujemy i wykrawamy dowolne kształty. Pieczemy ok 15 min (do zarumienienia) w temp. 180 stopniach C.
Rozpuszczamy czekoladę (o ile wcześniej za bardzo nas nie skusiła i nie zniknęła :) ), maczamy część ciastka w czekoladzie i posiekanych pistacjach. Na koniec mrozimy ok 15 min. w lodówce.
Related Posts

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Follow @Instagram