niedziela, 16 września 2012 / 8 Comments

Tutorial kiciusia :)


Jakiś czas temu dostałam prośbę o instrukcję wykonania kotków z wpisu muffinek brzoskwiniowych. Stworzyłam więc mały tutorial dla chętnych. Zaznaczam, że nie mam za dużego doświadczenia i tworzyłam je mając taki sprzęt i takie umiejętności jakie miałam na tamtą chwilę, oczywiście (tak jak wszystkie dekoracje) według własnego projektu :)

Na początek kilka słów o tym, co będzie nam potrzebne. Tworzenie z lukru plastycznego najlepiej wychodzi gdy mamy do dyspozycji profesjonalny sprzęt, ale gdy takiego nie mamy, jest kilka rzeczy, które mogą nas uratować, np. zamiast stolnicy nieprzywierającej, takiej której używają profesjonalni dekoratorzy, możemy posłużyć się zwykłą silikonową. Jeśli nie mamy odpowiednich narzędzi dekoratorskich, z pomocą mogą przyjść nam wykałaczka, zwykły pędzelek i płaski nóż...ale lukru plastycznego raczej niczym nie zastąpimy. Ja wszystkie potrzebne rzeczy zawsze kupuję w sklepie tortownia.pl. :)

Co do samego lukru plastycznego, to wiem, że budzi on wiele kontrowersji. Niby jest jadalny, ale większość ludzi ma mieszane uczucia mając zjeść coś, co jest nim pokryte. Ja spróbowałam go tylko raz i niestety jego smak nie przypadł mi do gustu. Nie mniej, jako dekoracja zupełnie mi nie przeszkadza...po prostu wyjadam to co jest w środku ;)


I tyle. Pamiętajcie, że takie dekoracje najlepiej umieszczać na suchych muffinkach. Jeżeli chcecie położyć je na kremie (np. z bitej śmietany) to dekoracje po jakimś czasie się rozpuszczą. Miłej zabawy :)
Related Posts

8 komentarzy :

Follow @Instagram