poniedziałek, 21 grudnia 2015 / No comments

Gwiazdkowe prezenty ostatniej szansy (subiektywny przewodnik).


Gwiazdka w tym tygodniu, czyli już już za rogiem. Dla wszystkich, którzy zostawili ogarnianie prezentów na ostatnią chwilę, nie zdążą już zrobić zakupów przez internet i chcą obdarować kogoś bliskiego czymś "okołokuchennym", mam kilka propozycji. Niestety post będzie skierowany głównie do osób mieszających w Warszawie lub innych większych miastach, w których znajdują się wymienione przeze mnie sklepy, ale dla pozostałych może będzie ten wpis inspiracją i uda się Wam dostać podobne przedmioty w Waszych miejscach zamieszkania. Dodam tylko, że mimo, iż zawsze wszystkie prezenty mnie cieszą (bo to taki miły bonusik od życia), to z każdej wymienionej przeze mnie propozycji cieszyłabym się podwójnie :)

1. Fartuszek i pasująca do niego łapka do garnków, to coś na co zawsze "szkoda" pieniędzy (przynajmniej mi ;)), dlatego fajnie jest dostać taki praktyczny prezent - 39,90 zł fartuch i 19,90 zł łapka H&M HOME (Warszawa, CH Klif, I piętro).
2. Mogę nieśmiało powiedzieć, że jestem fanem niebanalnych kubków, ciągle brakuje mi w domu miejsca na nowe i mimo, że to dosyć oklepana propozycja, to jednak mnie osobiście bardzo by ucieszyła, a w połączeniu z fajną herbatą, kawą lub czekoladą, to już w ogóle super - a. 22,90 zł H&M HOME b. 35,00 zł dostępny w Product Placement (Warszawa, ul. Leszczyńska 12). c. 61,00 zł dostępna w Product Placement. Fajne herbaty możecie dostać np. w Kuchniach Świata, na stoiskach z herbatami w centrach handlowych, w Marks & Spencer i oczywiście w TK Maxx.
3. A może zamiast herbaty coś bardziej bogatego w procenty i nieziemsko smacznego? Proszę bardzo - pyszny likier i fajne szklanki do mrożonej kawy i można kombinować jak tu umilać sobie zimowe wieczory - 17,00 zł Makutra (Warszawa, ul. Oleandrów 5). Likier znajdziecie w każdym sklepie, w dziale z alkoholem. Cena - ok. 80 zł.
 

4. Pastelowa patera z kloszem, na ciasto lub tort - 169 zł tortownia.pl (Warszawa, ul. Tarnogórska 16) *tutaj radzę zadzwonić do sklepu i spytać, czy przed Wigilią dotrze, bo teoretycznie produkt dostępny jest w ciągu 7 dni.
5. Forma do pieczenia chleba dla fana domowych wypieków - 68 zł Makutra.
6. Niebanalne wałki do ciasta ucieszą każdego, kto ma cokolwiek do czynienia z pieczeniem. Wałek z kamienia - 70 zł Makutra, wałek w wąsy - 149 zł dostępny w Product Placement.
7. Ręcznie malowany zestaw do herbaty lub kawy z przesłodką grafiką - 150 zł For rest (Warszawa ul. Poznańska 38/24 ( 6 piętro)).

8. Oczywiście książki kucharskie są zawsze miło widziane. Jadłonomię już posiadam i bardzo polecam, reszta jest na liście "must have" a. Jadłonomia 61,99 zł, empik  b. Lomenlino's Ice Cream 89,00 zł, Makutra c. Alfabet ciast, 34,90 zł, Product Placement c. Sztuka dekoracji cukierniczej, 189,00 zł, tortownia.pl.
9. Ostatnia propozycja jest dla gwiazdki, która dysponuje sporą kwotą pieniędzy. Są to szkolenia kulinarne i cukiernicze. Bardzo ciekawe propozycje możemy znaleźć w Cook up (szkolenie z posługiwania się nożem w kuchni brzmi rewelacyjnie!) lub  w Akademii tortownia.pl (mnie najbardziej nęci szkolenie z francuskich makaroników). Ceny wahają się od 250 do nawet 3000 zł, więc polecam zobaczyć ofertę.

Oczywiście szał zakupów trwa w najlepsze, więc radzę się spieszyć, bo lada moment wszystkiego z listy może zabraknąć :)
Related Posts

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Follow @Instagram